fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Боб Дилан добитник на Нобеловата награда за литература

Сцена

Боб Дилан добитник на Нобеловата награда за литература

Боб Дилан е добитник на годинешната Нобелова награда за литература „за содавање на нови поетски изразувања во рамките на големата американска традиција на песни“, соопшти денеска Шведската академија во Стокхолм.

Годишните награди за достигнувањата во физиката, хемијата, медицината, мирот и литературата се воспоставени според волјата на пронаоѓачот на динамитот, Швеѓанецот Алферд Нобел којшто почина 1896.

Вкупната сума за секоја награда е 907 илјади долари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.