fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Црвен крст и Хонда Клуб Македонија заедно во хумана мисија

Сцена

Црвен крст и Хонда Клуб Македонија заедно во хумана мисија

Црвениот крст на РМ Општинска организација Центар и Хонда Клуб Македонија, повторно заедно во хумана мисија.

Овој пат на ден 26.06.2016 во Мотоцентар на Качанички пат, собирот на Хонда добива хуманитарен карактер со тоа што сите присутни ке имаат прилика да донираат на штандот на Црвениот Крст Центар за помош на малиот Александар Додевски од Куманово, за кој се потребни финансиски средства за да се направи операција – трансплантација на црниот дроб бидејки боледува од цироза.

13482994_10208314592296740_3491208338108223755_o

За сите останати кои нема да можете да стигнете на нстанот постои и друг начин да му помогнете на малиот Александар преку донирање на следниот начин:

Број за донација:

За корисниците на Телеком 070 143 144

За корисиците на: ОНЕ: 075 143 476

ВИП: 077 143 476

Денарска сметка за донации:

Александар Додевски Централна-кооперативна банка а.д. Скопје
број на сметка: 320 5000258326 33
Девизна сметка за донации: AEKSANDAR DODEVSKI
IBAN: MK07 3205 1002 5844 030
SWIFT: CECBMK22
CENTRAL COOPERATIVE BANK SKOPJE

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.