fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дејвид Боуви кремиран во тајност во Њујорк

Сцена

Дејвид Боуви кремиран во тајност во Њујорк

Легендарниот музичар Дејвид Боуви бил кремиран во целосна тајност, наводно и без присуство на семејството и блиските пријатели, објави ексклузивно британскиот „Дејли Мирор“. 

Боуви, според весникот, не сакал голем погреб, туку сакал „да замине мирно без никакви посебни церемонии, бидејќи не сакал да го паметат по тоа, туку по неговите песни“.

Неговото тело било кремирано многу набрзо по смрта, тврди изворот за „Дњјли Мирор“.

– Тој само сакаше да исчезне без врева. Таков беше неговиот стил. Неговиот последен албум е негово збогување со фановите, изјавил изворот.

Во понеделникот светот го шокираше веста за смртта на Дејвид Боуви, кој во последната година и половина се бореше со рак на црниот дроб.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.