Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Академијата ги објави номинациите за 88 издание на Оскарите

Сцена

Академијата ги објави номинациите за 88 издание на Оскарите

Денеска Академијата во Лос Анџелес ги објави номинациите за 88 издание на престижните Оскари.

Најдобар филм

The Big Short
Bridge of Spies
Brooklyn
Mad Max: Fury Road
The Martian
The Revenant
Room
Spotlight

Најдобар режисер
Адам Мекеј – The Big Shiort
Џoрџ Милер – Mad Max: Fury Road
Алехандро Ињариту – The Revenant
Лени Абрамсон – Room
Том Мекарти – Spotlight


Најдобра актерка

Кејт Бланшет – Carol
Бри Ларсон – Room
Џенифер Лоренс – Јoy
Шарлот Ремплинг – 45 Years
Серше Ронан – Brooklyn


Најдобар актер

Брајан Кренстон – Trumbo
Мет Дејмон – The Martian
Леонардо ди Каприо – The Revenant
Мајкл Фасбендер – Steve Jobs
Еди Редмејн – The Danish Girl


Најдобро оригинално сценарио

Bridge of Spies
Ex Machina
Inside Out
Spotlight
Straight Outta Compton

Оригинална музика
Bridge of Spies
Carol
The Hateful Eight
Sicario
Star Wars: The Force Awakens
88-то доделување на Оскарите ќе се одржи на 28-ми февруари.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.