fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џенифер Лопез се подготвува да го освои Лас Вегас

Маркетинг

Сцена

Џенифер Лопез се подготвува да го освои Лас Вегас

Убавата Џенифер Лопез наскоро се подготвува да го освои Градот на гревот, како што популарно се нарекува Лас Вегас и таа не ја крие возбудата поради тоа.

Нејзиниот претстој во Планет Холивуд Хотелот и казино каде досега пееле Бритни Спирс, Селин Дион и Мараја Кери, ќе биде со многу изненадувања и специјални ефекти, како што открива таа, а ќе започне на 20 јануари 2016 година.

– Ова се многу поинтимни настапи, отколку кога сте на турнеа. Додека на концертите има околу 10 – 20 илјади луѓе, тука има само четири до пет илјади, така што и чувството е поинакво. Многу сум возбудена затоа што луѓето најпосле ќе можат да ја почувствуваат мојата вистинска енергија, откри Џенфер во неодамнешното интервју.

На плакатот кој ги најавува нејзините настапи Џенифер е облечена со фустан од дијаманти, а со оглед на тоа како изгледаат нејзините костими за настапи, може да се претпостави како ќе изгледаат оние се наменети за Вегас.

– Овој пат имаме друг тим  за костимите, затоа што сакаме тие да бидат екстравагантни. Сакаме луѓето да останат без зборови кога ќе ги видат, призна 46 годишната Џенифер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.