Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џенифер Лоренс најави повлекување од филмското платно

Сцена

Џенифер Лоренс најави повлекување од филмското платно

Оскаровката Џенифер Лоренс одлучила да направи промени во својата кариера односно – се повлекува од актерството.

Имено, таа одлучи да земе една година пауза, за да се посвети на активностите во борбата за промена на антикорупциски закони во САД.

– Ќе работам во организацијата „represent.us“, којашто се залага за реформи на атикорупциски закони во сојузните држави и градови ширум Америка, со цел, да и се стави крај на корупцијата, изјави актерката, која „Форбс“ лани ја прогласи за најплатена глумица.

По соопштението, нејзините фанови се почесто коментираат дека таа прерано се вклучува во политиката. На тоа, таа одговара со доста противречно објаснување.

– Тоа нема врска со политика. Се работи за аниткорупцијата и законите што треба да се усвојат во секоја сојузна држава, за да ја унапредиме нашата демократија, нагласува Лоренс.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.