Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новата хит-песна на Дани Димитровска доби видеоспот (ВИДЕО)

МК Сцена

Новата хит-песна на Дани Димитровска доби видеоспот (ВИДЕО)

„Да заборавам” е песна под реден број седум од неодамна излезениот нов албум на познатата пејачка Дани Димитровска – насловен како „Град За Љубов“.

После успешната промоција на албумот во ноември минатата година, Дани продолжува со реализирање на видеа за песните од албумот. Режисер на видеото „Да заборавам“ е на Дејан Матиќ – Део со техничка поддршка од Чочо.

– „Да Заборавам” е акустична љубовна изјава, разговор со себе. Не постои дефиниција, нека си ја доживее секој во своја верзија. Мојата „верзија” за оваа песна е дека ми е хит. Во срцето… изјави Димитровска.

Погледнете го видеото:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.