fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џеред Лето ќе организира музички фестивал на хрватски остров

Маркетинг

Сцена

Џеред Лето ќе организира музички фестивал на хрватски остров

Американскиот актер и музичар Џеред Лето и неговиот бенд „Thirty Seconds To Mars“ ќе организираат фестивал на хрватскиот остров Обоњан, близу Шибеник, што ќе трае од 9 до 12 август.

Станува збор за манифестацијата „Марс Ајленд“, кој досега рок групата го одржуваше во Калифорнија. Рокерите амбициозно ја почнаа својата кампања повикувајќи ги луѓето да им се придружат на тридневната забава.

Цената за билетите за концертите се движи од 900 до 5.650 евра, а во неа спаѓаат и сместувањето, храната, како и сите придружни активности при престојот.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.