Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фантастичен концерт на Жељко Самарџиќ – ја испеа „Бисер балкански“ и му посвети песна на Тоше

фото: Стефан Самандов

Сцена

Фантастичен концерт на Жељко Самарџиќ – ја испеа „Бисер балкански“ и му посвети песна на Тоше

Во преполна сала и добра енергија помина концертот на Жељко Самарџиќ во Скопје. Гостинка на концертот беше Калиопи која со Самарџиќ ја пее „Знам“, која ја напиша Ромео Грил, а од лани стана доста популарна во регионот, а гостуваше и Бора Чорба.

Ефективен беше стартот на концертот со песната „Бисер балкански“ од Гоце Николовски и целата сала пееше со него. Присутните во еден глас ја пееја култната песна и тоа дополнително ја загреа атмосферата заедно со настапот на гостите кои ја разиграа публиката кога во дует ја испеаја „Елено ќерко“.

Самарџиќ пееше речиси три часа, раскажуваше забавни приказни и се фотографираше со публиката.

Единствениот естраден магазин „Бекстејџ“ од прв ред ја пренесе атмосферата за која долго ќе се зборува, а што се забележа камерата погледнете во видеото.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.