Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Кајли Џенер наполни 18 години, па нејзиното момче и купи „Ферари“

Сцена

ФОТО: Кајли Џенер наполни 18 години, па нејзиното момче и купи „Ферари“

Раперот Tајга (25) за роденденот на неговата девојка Кајли Џенер, која вчера наполни 18 години, и купи „Ферари“ вреден 320 илјади долари.

Иако роденденот и беше вчера, Кајли во неделата органиизраше роденденска забава во голем стил во холивудскиот ноќен клуб „Бутси Белоус“.

Лукзузниот „Ферари 482“ пријатно ја изненади славеничката која изјави дека „тоа е лудо“ и „во незин стил“, по што заедно со мајка и Крис Џенер, реши да се повози малку и да позира на фотографите.

На роденденската забава се појавија нејзиние сестри, Кендал, Ким, Кортни и Клои, но и Кање Вест, НБА кошаркарот Џејмс Харден и Кејтлин Џенер.

Пред еден месец се појавија коментари на оние кои сметаат дека Tајга престар за Кајли, но Клои застана во негова одбрана.

– На 16 години сигурно сум спиела со некој кој имал повеќе од 20 години. Не би рекла дека сме биле во врска, највројатно само сме спиеле. Но, Kајли не е обична 17-годишна девојка, рече Клои.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.