fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Заврши пролетниот фестивал на виното кај Веро Центар

Маркетинг

МК Сцена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Заврши пролетниот фестивал на виното кај Веро Центар

Насловна фотографија: Емилија Стојменовска / Популарно.мк

Изминатата недела во Скопје се одржа пролетниот фестивал на виното „Spring Wine Festival“.

На сцената на паркингот кај Веро Центар во петте фестивалски денови настапија бројни музички имиња меѓу кои македонска група „Ласт експедишн“, Нина Јанева, Миле Кузмановски, како и црногорскиот шармер Бојан Маровиќ.

Од организацијата на настанат се презадоволни од успешноста и посетеноста на настанот, додека граѓаните велат дека овој фестивал претставува одлично можност за дегустирање на убаво вино по одлични цени, но и уживање во добрата музика.

Во продолжение погледнете дел од фотогалеријата низ објективот на нашиот фоторепортер Емилија Стојменовска:

ФОТОГАЛЕРИЈА: Емилија Стојменовска / Популарно.мк – целосната фотогалерија е достапна со клик тука

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.