fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Горилаз“ се враќаат на сцената

Сцена

„Горилаз“ се враќаат на сцената

Во текот на изминатите месеци Демон Албарон работел на нови песни за групата „Горилаз“ и првиот план беше албумот да биде објавен во 2016 година. Но, како што открива неговиот соработник Џејми Хјулет, тоа „многу специјално“ издание не треба да се форсира и да се објавува пред 2017 година.

И натаму неименуваниот албум ќе биде шесто студиско издание на популарната група и продолжување на музичката приказна од 2011 година под наслов „The Fall“.

И покрај тоа што повеќето детали во врска со новите песни и натаму се тајна, познато е дека Албарн работел со легандарниот француски композитор Жан Мишел Жар, кантавторот и пејач Лијам Бејли и чикашкиот рапер Вик Менс.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.