Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тери плаќа јахта 550.000 евра неделно и крстосува по Јадранот

Сцена

Тери плаќа јахта 550.000 евра неделно и крстосува по Јадранот

Во Хрватска, капетанот на лондонскиот фудбалски клуб Челзи и поранешен капетан на англиската фудбалска репрезентација Џон Тери, дојде пред неколку дена.

Англискиот фудбалер со семејството ужива на јахта, а моментално се усидрени кај островот Хвар. Прво биле во Ровињ, а потоа дојдоа близу Шибеник.

– Нема подобро од утринско пливање, се пофали Џон Тери (35) на социјалните мрежи..

9cb6e71fd379c0a6d58ef216f9910ae9_L[1]

Тери, неговата соопруга Тони и близнаците Самер и Џорџ (10) го посетија Националниот парк Крка, од кој биле воодушевени.

Семејството крстосува на лукузната јахта О’ Пари3, долга 72 метри. Една недела крстосување со неа чини 550.000 евра плус трошоци за одржување. На Тери тоа не би требало да биде проблем, затоа што како капетан на Челзи годишно заработува околу 8,5 милиони евра.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.