fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И Мартин Гарикс доаѓа на МТВ Европските музички награди

Сцена

И Мартин Гарикс доаѓа на МТВ Европските музички награди

Ди-џејот Матрин Гарикс ќе настапи на доделувањето на европските МТВ награди на 6 ноември во Ротердам, а настапот во живо ќе биде прикажан на Регионалниот МТВ канал. 

Меѓу имињата на првите познати презентери на доделувањето на наградите се глумиците на претстојниот актерски филмски хит xXx:Retryb if Hander Cage, Нина Добрев и Дипика Падукон, супермоделот Џордан Дан, канадската активистка и модел Вини Харлоу, и раперот и актер Џејден Смит.

Водителката на доделувањето МТВ ЕМА наградите е поп пејачката Биби Рекса, која ќе настапи заедно со останатите изведувачи меѓу кои Бруно Марс, Уан Репаблик, Мартин Гарикс, Шон Мендез, DNCE, Лукас Греем и Зара Ларсон.

Мартин Гарикс е холандски ди-џеј кој славата ја стекна на само 17 години со хитот „Енималс“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.