fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Игра на тронови“ стана најнаградена серија

Сцена

„Игра на тронови“ стана најнаградена серија

„Игра на тронови“ ја освои наградата Еми втора година по ред, со што стана најнаградена ТВ серија, емитувана во ударни термини.

„Veep“ е прогласена за најдобра комедија, а нејзината ѕвезда, Џулија Луис Драјфус освои шест Еми како најдобра актерка во тој жанр.

Џефри Тамбор е најдобар актер за улогата во „Транспарент“, негова втора Еми награда.

Во силна конкуренција, за најдобри драмски улоги Еми освои Рами Малек за улогата „Мр.Робот“ и Татјана Маслејн за „Орфан Блек“.

„Игра на тронови“ е снимена по романот на Џорџ Мартин, и освои вкупно 12 награди со што стана најнаградена серија досега.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.