fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЦРВЕН ТЕПИХ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Се доделија 68-те „Еми“ награди (ФОТОГАЛЕРИЈА)

REUTERS

Сцена

ЦРВЕН ТЕПИХ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Се доделија 68-те „Еми“ награди (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најблескавите ѕвезди од големите телевизиски серии се најдоа на црвениот тепих во неделата на една од најжешките ноќи во холивудскиот календар – 68-то доделување на наградите „Еми“.

На манифестацијата продефилираа Софија Вергара, Пријанка Чопра и Емили Ратајковски кои го привлекоа сечие внимание на црвениот тепих во Лос Анџелес во прекрасни црвена, бела и сина тоалети.

Емили не му препушти ништо на случајот на нејзиното прво појавување на оваа церемонија, носејќи креација од Зак Позен. Софија блесна во креација на „Атеље Версаче“, истакнувајќи ги своите облини, а Пријанка во скарлетно црвениот фустан на Џејсон Ву ја покажа сета своја егзотичност.

Presenter Sutherland congratulates Maslany after she won the award for Outstanding Lead Actress In A Drama Series at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles Actor Damon jokes around with show host Kimmel at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles Executive Producers Benioff and Weiss accept the award for Oustanding Drama Series at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles Actress Sarah Hyland from the ABC series "Modern Family" arrives at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles, California Actress Emilia Clarke from the HBO series "Game of Thrones" arrives at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles, California Actress Laverne Cox arrives at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles, California Actress Sofia Vergara arrives at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles, California Actress Kerry Washington from the ABC series "Scandal" arrives at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles, California Model Heidi Klum arrives at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles Actress Priyanka Chopra arrives at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles, California The cast of HBO's "Game of Thrones" pose backstage with their awardS at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles, California Actress Tatiana Maslany holds her award for Outstanding Lead Actress In A Drama Series as she mingles at the Governors Ball after the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles Harrington and Samberg act as they present an award at the 68th Primetime Emmy Awards in Los Angeles
<
>
Presenter Kiefer Sutherland congratulates Tatiana Maslany after she won the award for Outstanding Lead Actress In A Drama Series for "Orphan Black". REUTERS/Mike Blake

На листата на најдобро облечени се најдоа и Емили Кларк, Кристен Бел, Хајди Клум, бремената Кери Вашинготн, Кирстен Данст…

Втора година по ред серијата „Игра на тронови“ триумфира на престижните телевизиски награди Emmy awards што беа доделени вчеравечер. Покрај наградата за најдобра драмска серија, еден од најуспешните проекти на HBO е награден за најдобра режија, сценарио, како и во повеќе категории за технички постигнувања. Серијата сега има вкупно 38 „Еми“ награди, со што го надмина рекордот на „Фрејзер“, кој имаше 37 победи.

Најголемо изнендување и освежување се победниците во категоријата за најдобра машка и женска улога во драмска серија: Реми Малек („Mr. Robot“) и Татијана Маслени („Orphan Black“). Најдобра споредна машка ролја во драма има Бен Манделсон (Bloodline), а кај дамите- повторно легендарната Меги Смит од серијата Downton Abbey.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.