Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

LOST FREQUENCIES: „Возбуден сум што повторно доаѓам во Охрид!“ (ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ)

Интервју

LOST FREQUENCIES: „Возбуден сум што повторно доаѓам во Охрид!“ (ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ)

Можеби еден од најголемите хитмејкери на денешницата, Феликс Де Лает, или познат во јавноста како Лост Фриквенсис (анг. Lost Frequencies) доаѓа како еден од главните настапувачи на годинашното издание на фестивалот „Охрид колинг“ во организација на Авалон продукција, кое е најавувано како најпосетувано фестивалско издание од своите почетоци.

Во ексклузивно интервју за Популарно.мк, тој ни ги открива деталите за престојниот настап во Охрид, но и за новиот хит сингл „Questions“ со мегапопуларниот Џејмс Артур, како и што прави во слободното време и кои му се плановите за претстојното работно лето и есен.

Од светски познатиот Tomorrowland до хедлајнер на фестивалот „Ohrid Calling“. Ова е втор пат како настапувате во Охрид. Што се смени од 2016 година и што треба да очекува публиката на фестивалот оваа година? Ќе донесете ли некоја Tomorrowland магија во Македонија?

ЛФ: Многу сум возбуден што се врати фестивалската сезона и што повторно ќе го посетам Охрид колинг! Од 2016 година, па дури и во изминатите две години, толку многу работи се променети и сите ние ја чувствуваме енергијата на живата музика и настапите во живо кои се враќаат на голема радост на фановите – како уметник и јас ја чувствувам и се хранам со таа енергија! Сигурно, ќе донесам свој стил на магија полн со некои класични хитови и нови песни за да ја одржам забавата!

Го гледавме твојот последен настап Tomorrowland и беше навистина експлозивен, но и мора да биде многу исцрпувачки за вас! Сега имате неколку слободни денови пред вашето шоу во Охрид. Како и каде ги поминувате слободните денови, која е вашата тајна за опуштање помеѓу секое шоу додека сте на турнеја?

ЛФ: Многу ретко имам време за одмор, постојано планирам нешто, дали е тоа нешто поврзано за мојата турнеја во живо што доаѓа наскоро или за работа на песни во студио, но секогаш се трудам и да уживам во културата на земјите кои ги посетувам, секако ако имам време, и што е најважно секогаш се обидувам да најдам малку време за уживање со моето семејство и пријателите.

Секоја чест! Вашиот нов хит сингл „Questions“ во соработка со Џејмс Артур штотуку помина 2,6 милиони прегледи на YouTube. Многу уникатна соработка која резултираше со толку тренди летен хит. Како дојде идејата да се избере неговиот вокал за оваа песна? Се чини после Калум Скот и Џејмс Артур, ќе продолжите да соработувате со други поп пејачи? Можете ли да ни споделите некои информации за тоа што следува?

ЛФ: Јас сум долго време голем обожавател на Џејмс и ми се допаднаа многу други негови изданија и соработки. Чувствувам дека ова поглавје од мојата кариера напредува во повеќе уникатен, но сепак широко привлечен звук што ја спојува мојата љубов на „фанки“ музички продукции и додавање на вокал што може да испорача и да додаде на таа порака, односно да може да ја направи песната многу повозбудлива и поповрзувачка помеѓу мене и моите фанови. Не можам сосема да кажам што имам за следното издание, но можам да потврдам дека работиме напорно и едвај чекам да споделам дел од новата работа!

Се чини дека ова е работно лето за вас – како во старите денови пред пандемијата. Како оди досега? Дали е ова само подготовка за она што доаѓа во вашата претстојна турнеја оваа есен?

Секако, направив стотици емисии една година пред пандемијата, така што тој период на паузирање за сите нас беше шок, но мислам дека сите моравме да го прифатиме тоа. Како што спомнав, јас сум многу возбуден што ова лето повторно можам да настапувам за моите обожаватели ширум светот и сезоната на фестивали е секогаш многу забавна за мене, сонце, забави, одличен саундтрак – нема ништо поубаво! Сигурно, мојата турнеја во живо наесен се разликува од тековниот самостоен диџеј сет на Lost Frequencies, бидејќи го имам мојот тим и бенд во живо со мене, изведувајќи ги нашите оригинални изданија во уникатен стил во живо што беше нешто што отсекогаш сакав да го правам и навистина носи свеж и уникатен поглед на изданијата што моите обожаватели ги знаат и ги сакаат – се надевам дека ќе ве видам на некое од тие шоуа во иднина!

Повеќе од Интервју

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.