Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ким Кардашијан тужи интернет весник кој тврди дека го измислила грабежот

Сцена

Ким Кардашијан тужи интернет весник кој тврди дека го измислила грабежот

Американската ѕвезда на реалити телевизиските шоуа, Ким Кардашијан поднесе тужба против еден американски интернет весник, затоа што објаву дека е „лажна жртва“ на грабеж во Париз.

Не е познато колкав износ пари бараат Кардашијан и нејзините адвокати како надомест за „претрпената штета на нејзиното име и углед“ со написите во интернет весикот, во кои таа е прикажана како „лажливка и крадец“.

Минатата недела светските медиуми објавија дека Кардашијан била ограбена во еден стан во Париз од засега непознати крадци, кои со вперен пиштол и го одзеле целиот накит вреден 10 милиони долари.

Весникот „Медиа Теикаут“ одби да и се извени на Кардашијан, како и да го објави нејзиниот демант, тврдат нејзините адвокати, но нема никакво објаснување за целиот случај ниту од интеренет изданието , а ниту од неговиот сопственик и издавач.

Ким Кардашијан (35) стана позната ширум светот по нејзината серија-реалити шоу програми „Кипинг ап вид Кардашијанс“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.