Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ким, Канје, Ријана присуствуваа на комеморацијата на дизајнерот Вирџил Абло во Чикаго

Сцена

Ким, Канје, Ријана присуствуваа на комеморацијата на дизајнерот Вирџил Абло во Чикаго

Ким, Канје, Ријана присуствуваа на комеморацијата на дизајнерот Вирџил Абло во Чикаго

Комеморацијата на Вирџил Абло се одржа во неговиот роден град Чикаго во Музејот на современа уметност.

Блиските пријатели и семејството на Вирџил Абло се собраа во Чикаго за да му оддадат почит на починатиот дизајнер на неговата комеморација, при што неколку од нив како и Tyler The Creator, споделија неколку зборови за него за време на службата.

Голем број на познати личности и блиски пријатели на покојниот дизајнер на Луј Витон и Off-White, вклучувајќи ги Канје Вест, Ким Кардашијан, Ријана, Дрејк и други, се собраа да му оддадат почит.

Абло почина на 41-годишна возраст откако се бореше со ретка форма на рак наречен срцев ангиосарком. Неговата смрт беше потврдена на неговите профили на социјалните мрежи.

Денот беше исполнет со солзи и вклучуваше трогателна изведба на расплаканата Лорин Хил и говори од многумина, вклучително и неговата сопруга Шенон Аблох и Tyler The Creator кој исто така се распадна. Беа споделени приказни за животот на дизајнерот, а свештеникот Дон Ц исто така зборуваше пред стотиците собрани.

Членови на семејството, вклучувајќи ги децата на Вирџил, Лоу и Греј Абло, неговата сестра Едвина Абло и неговите родители Ни и Јунис Абло беа присутни за да го одбележат неговиот живот.

Кендал Џенер, Вик Менса, Френк Оушн, Кид Кјуди и A$AP Rocky им се придружија на гореспоменатите познати личности за да му оддадат почит.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.