Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Колин Фарел во улога на волшебник во новиот „Хари Потер“

Промо

Колин Фарел во улога на волшебник во новиот „Хари Потер“

Ирскиот актер Колин Фарел во новото продолжение на филмскиот серијал за Хари Потер, „Fantastic Beasts and Where to Find Them“, ќе се појави во улогата на волшебникот Грејв, објави Би-Би-Си.

Сценариото за новиот филм го напиша авторката на книгите за Хари Потер, писателката Џеј Кеј Роулинг, додека режијата е на Дејвид Џетс.

Покрај Фарел во филмот ќе настапат и Еди Редмајн, Кетрин Ватерсон. Езра Милер и Алисон Судол.

Премиерата на филмот е предвидена за 18 ноември 2016 година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.