fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мајли Сајрус ќе глуми во телевизиската серија на Вуди Ален

Сцена

Мајли Сајрус ќе глуми во телевизиската серија на Вуди Ален

Легендарниот режисер и сценарист Вуди Ален подготвува телевизиска серија за Амазон, а за една од улогите ја ангажираше поп-ѕвездата Мајли Сајрус, која со новата работа веднаш се пофали на нејзиниот Инстаграм.

Сајрус ќе игра во серијата со Ален и Елен Мај.

Станува збор за за шест получасовни епизоди чија приказна е сместена во 60-тите години на 20-тиот век. Снимањето почнува во март. Целиот проект се уште нема име, пишува Њујорк тајмс.

Заради неговата репутација, Вуди Ален за своите проекти може да добие врвни актери или славни личности за многу пониска плата, отколку што би добиле во класичните холивудски филмови.

Мајли Сајрус славата ја стекна во Дизниевата телевизиска серија Хана Монтана.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.