fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Маид Хечимовиќ го објави неговиот најнов спот снимен во Скопје со неколку македонски убавици

МК Сцена

ВИДЕО: Маид Хечимовиќ го објави неговиот најнов спот снимен во Скопје со неколку македонски убавици

Момчето кое по учеството на регионалното шоу „Х-фактор“ ги освои симпатиите на публиката низ поранешна Југославија, Маид Хечимовиќ деновиве во етер го објави неговиот најнов спот за песната „Док он те љуби“.

Како автори на оваа нова песна на Маид се потпишуваат искусниот тандем Лазар Цветковски и Магдалена Цветковска, додека мастерингот за истата се правеше во студиото „Метрополис Мастеринг“ во Лондон.

– Јас сум презадоволен од сето ова како испадна. Лазар и Магдалена се совршен тандем и можам да се пофалам дека песната веќе е хит во Босна и Херцеговина. Се надевам дека песната и спотот ќе ѝ се допаднат и на македонската публика која ја обожавам – вели Хечимовиќ.

Инаку, спотот се снимаше на неколку локации во Скопје, а режисерската палка му припадна на Дарио Јанковиќ. Покрај Маид во видеоспотот се појавуваат и неколку македонски убавици кои дополнително ќе ви го привлечат вниманието.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.