Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Марк Цукерберг по втор пат ќе стане татко

Сцена

Марк Цукерберг по втор пат ќе стане татко

„Таткото“ на Фејсбук, Марк Цукерберг објави дека неговата сопруга Присила Чан е бремена и дека за неколку месеци ќе добијат уште едно девојче.

– Кога дознавме дека е повторно бремена, прво – се надевавме бебето да е здраво, а потоа се надевав дека е девојче… Многу сум среќен што Маџ и нашето (второ) бебе ќе се имаат една со друга, напиша Цукерберг на Фејсбук.

Двојката веќе ја има 15-месечната Маџ, а среќниот татко призна дека не очекувале уште едно бебе, со оглед на тоа дека Присила и првиот пат едвај останала бремена.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.