fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Меси се сликаше со фан, а фотографијата стана хит на Твитер (ФОТО)

Сцена

Меси се сликаше со фан, а фотографијата стана хит на Твитер (ФОТО)

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси, по напорната сезона се одмора на Ибица. 

Во една прилика таму тој се фотографирал со еден фан а фотографијата, на која според многумина, се гледа неговото „мутантско” колено ги згрози неговите фанови на интернет.

Освен сопругата на Сеск Фабрегас во позадината, на сликата се гледа нешто уште почудно, што предизвика бројни реакции.

– Му расте ли на Меси уште една нога кај коленото?, праша некој на Твитер, забележувајќи го израстокот на неговата нога.

https://twitter.com/101greatgoals/status/874215234092847105

Освен тоа, луѓето го коментираа и (не)вкусот на фудбалерот за бермуди.

Секако, имаше и такви кои тврдат дека фотографијата е всушност фотомонтажа.

Како и да е, се чини, за Меси ниту одморот не е баш одмор.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.