fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

На 65-годишна возраст почина пејачката Натали Кол

Сцена

На 65-годишна возраст почина пејачката Натали Кол

Пејачката Натали Кол, ќерка на џез легендата Нет Кинг Кол, почина на 65 години.

Кол во 1991 година сними албум „Unforgettable… With Love“, кој е продаден во 14 милиони примероци и освои шест Греми награди.

Истоимената песна, виртуелен дует со нејзиниот покоен татко, беше и најголем хит во нејзината кариера.

Во мај 2009 година Кол имаше трансплантација на бубрег, а пејачката претходно објави дека и е дијагностициран хепатитис Ц како последица од земање хероин во 70-те и 80-те години.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.