fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новогодишна Move Party со британците Freemasons во XO клубот

МК Сцена

Новогодишна Move Party со британците Freemasons во XO клубот

Едно од најголемите имиња на британската и светската сцена за Новогодишната ноќ во Скопје! Дојдете на Move Party во XO клуб и дочекајте ја 2016-та со Freemasons!

Дуото кое стана популарно со ремикси на познатите музички имиња како Beyonce и Faith Evans, и кои во 2005 го преработија број 1 Билборд хитот од 1979 година, “This Time Baby” на Jackie Moore, како и хитот на мега популарната Tina Turner’s “When The Heartache Is Over”, за Нова година пристигнува во Скопје, и тоа на Move Party во XO.

Дојдете да ја заокружиме 2015 година. 31 Декември @ XO клуб со Freemasons!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.