Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Златан Ибрахимовиќ на гости во Штип (ФОТО)

Сцена

Златан Ибрахимовиќ на гости во Штип (ФОТО)

Познатата фудбалерска ѕвезда Златан Ибрахимовиќ, дел од актуелниот состав на „Манчестер јунајтед“ е во посета на Македонија.

Целта за оваа невообичаена посета, како што јавуваат дел од медиумите, е актуелната сезона на лов која го привлекла светски познатиот фудбалер да го посети Штип.

Според неофицијални информации, Ибрахимовиќ пристигнал денес, а ќе биде гостин во Штип неколку дена.

Секако, штипјани ја искористија можноста да се сликаат со Златан Ибрахимовиќ, а голем дел од фотографиите завршија и на социјалните мрежи.

Меѓу нив беше и македонскиот ракометен репрезентативец, Мартин Поповски.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.