Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Deeper Underground Festival“ се сели во Скопје

Настани

„Deeper Underground Festival“ се сели во Скопје

Од логистички причини – избегнување на гужви, паркинг и можност за 100% спроведување на протоколите, Авалон Продукција заедно со менаџментот и артистите на фестивалот, одлучи Скопје да биде домаќин на првото издание на DEEPER UNDERGROUND FESTIVAL кој ќе се одржи на просторот на А1 арената на отворено!

За жал, наместо тридневен фестивал, ќе имаме настан што ќе трае два дена од следнава причина.

Имено, поради редуцираните авионски линии за Македонија и околината, како и моменталната состојба со Корона вирусот во нивната држава, Италија, не сме во можност да обезбедиме 100 % сигурен транспорт за него и поради тоа, доаѓањето на Meduza во Македонија ќе остане за некоја друга и подобра прилика.

Од друга страна, пионерите на dnb сцената кои за прв пат во Македонија ќе имаат b2b настап RONI SIZE & LTJ BUKEM со Dynamite MC настапуваат на 15-ти август, а нивното доаѓање е сигурно и доаѓаат од Лондон.

Исто така, задоволство ни е да ви најавиме дека и доаѓањето на ARTBAT е 100% сигурно бидејќи тие во Скопје доаѓаат од Миконос, каде што имаат настапи во претходните денови пред 15-ти август.

ARTBAT е едно од најактуелните и најбарани електронски состави моментално на светската музичка сцена, а интересот за нивниот настап во Скопје е навистина огромен, што е дополнителен показател за нивната огромна популарност покрај квалитетот кој го поседуваат.

Цената на дневните билети останува иста- 1.200 денари, а сега блок влезницата за двата фестивалски дена изнесува 1.500 денари и истите може да ги набавите онлајн на avalon.mk, Avalon music & ticket store и преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија.

Оние што имаат купено влезници само за MEDUZA и не сакаат да присуствуваат на Deeper underground festival, средствата ќе може да ги рефундираат од оние продажни места од каде што ги имаат купено билетите.

ПОТЕНЦИРАМЕ дека во продажба се само 3.000 влезници по вечер, а согласно протоколите за превенција од Ковид 19, капацитетот на просторот кај А1 Арената за овој настан ќе биде адаптиран на 20% од вкупниот кој е за 15.000 посетители.

Се гледаме на Deeper Underground со ARTBAT, Roni Size, LTJ Bukem, Dynamite MC, на 15-ти и 16-ти август во Скопје!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.