Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фестивалот „Скопје колинг“ презакажан за 12-ти септември

ФОТО: Марко Марјановиќ / Популарно.мк

Настани

Фестивалот „Скопје колинг“ презакажан за 12-ти септември

Со голема надеж и оптимизам дека планетата Земја наскоро сепак ќе се врати во и со нормално темпо на живеење, Авалон продукција информира дека поради актуелната состојба со корона вирусот, одлучено е да се презакаже фестивалот Skopje Calling за 12-ти септември (наместо на 05-ти јуни) на истата локација, стадионот на АРМ.

VINI VICI, MAHMUT ORHAN, KIRIL DJAIKOVSKI и CYRILLIC, како и нивните менаџменти го делат нашето мислење и артистите го потврдија своето доаѓање на 12-ти септември во Скопје.

Иако состојбата на глобално ниво постојано се менува, сепак приоритет на Авалон продукција отсекогаш била безбедноста на нашата публика, на артистите и на сите луѓе кои се инволвирани во реализација на фестивалот.

Сите оние што досега имаат набавено билети за фестивалот Skopje Calling, истите ќе им бидат важечки и за новиот датум.

Во меѓувреме останете во добро здравје, почитувајте ги препораките од надлежните, седете дома и подготвувајте се за уште едно незаборавно Авалонско музичко лето во Македонија!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.