Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Концертот на „Парни Ваљак“ во Скопје се преместува на 30 ноември!

Настани

Концертот на „Парни Ваљак“ во Скопје се преместува на 30 ноември!

Концертот на хрватската рок-група „Парни ваљак“ во Скопје, кој требаше да се одржи на 18 мај, е одложен за 30 ноември.

– Ве информираме дека, поради одредени реновации кои салата СЦ Јане Сандански ќе ги преземе започнувајќи од 10-ти мај, не е загарантирано дека салата ќе биде во состојба за одржување на концертот на Парни Ваљак, првично закажан на 18-ти мај. Од таа причина, заедно со менаџментот на бендот и менаџментот на СЦ Јане Сандански, се одлучивме концертот на Парни Ваљак да го презакажеме за 30-ти ноември, објави организаторот „Авалон продукција“.

Сите оние кои имаат набавено влезници за 18-ти мај, ќе можат истите да ги искористат за концертот на 30-ти ноември.

Оние кои имаат купено влезници онлајн и не се во можност да присуствуваат на новиот датум, можат да испратат барање за рефундација на влезниците на [email protected]., додека оние кои имаат купено влезници од некое од продажните места, потребно е да се обратат во истите за рефундација на средствата.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.