Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Седми по ред концерт на млади виолинисти ,,ВИОЛИН ФЕСТ”

Настани

Седми по ред концерт на млади виолинисти ,,ВИОЛИН ФЕСТ”

Седми по ред концерт на млади виолинисти ,,ВИОЛИН ФЕСТ”

На 12.06.2019 со почеток во 20.00 во камерната сала на Филхармонија, ќе се одржи седмиот по ред концерт на млади виолинисти ,,ВИОЛИН ФЕСТ”.

На овој концерт, кој прерасна во еден вид традиција ,своите вештини на инструментот ќе ги прикажат 11 млади виолинисти од Северна Македонија, Србија и Косово, придружувани од пијанистката Марија Вршкова.

Несекојдневениот концерт има за цел да овозможи на младите виолинисти да музицираат надвор од обврските на своите училишта, и да уживаат во она што го постигнале со досегашната работа.

Овој проект е во организација на концерт мајсторот на Филхармонијата, Владимир Костов и е поддржан од Министерството за култура.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.