Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Скопје викендов ќе блеска со меѓународниот танцов натпревар DIAMOND!

Настани

Скопје викендов ќе блеска со меѓународниот танцов натпревар DIAMOND!

Одбројувањето започна, возбудата сè поголема!

Овој викенд на 6-ти и 7-ми април во хотел „Мериот“ ќе се одржи најавениот меѓународен танцов натпревар DIAMOND, а Скопје ќе ги собере најдобрите танчери од регионот и пошироко, натпревар на кој ќе настапат над 1500 танчери од Македонија, Унгарија, Полска, Србија, Босна и Херцеговина, Грција, Романија и од Хрватска.

Свеченото отворање е во сабота во 9:00 часот наутро. Меѓународниот танцов натпревар е во организација на Сара и Нермин Кочан сопственици на инклузивното танцово студио Dancers United.

На натпреварот кој ќе трае два дена ќе учествува судиска комисија од 20 искусни судии, од кои 10 национални и 10 меѓународни судии, кои ќе обезбедат правична и точна евалуација на натпреварувачите.

Посетителите ќе имаат можност цели два дена да уживаат во кореографиите на класичен балет, модерен балет, латино и стандардни танци, акробатски танц шоуа, хип – хоп, инклузивен и пара танц, диско и уличен танц.

Натпреварот е поддржан од Светската танцова уметничка федерација и Националниот танцов сојуз.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.