Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сликај го Скопје и освој една од наградите со вкупна вредност од 100.000 денари

Настани

Сликај го Скопје и освој една од наградите со вкупна вредност од 100.000 денари

На 23 и 24 ноември, Скопје ќе биде домаќин на Skopje Photo Week е петти по ред настан на најдобрите фотографи, чија инспирација отвора нови хоризонти на дигитална и модерна уметност. За време на настанот, ќе има и конкурс за избор на најдобра фотографија. Настанот ќе биде реализиран во дигитален онлајн формат, со помош на современата технологија.

Skopje Photo Week е петти по ред настан во организација на Ангеловски Фотографија и Грег Момент (Полска). Изминатите настани беа под името ISPV – International Summit of Photographers & Videographers, но овој пат е со ново име и концепт – Skopje Photo Week (#SPW2020).

Почитувајќи ги мерките за заштита од КОВИД-19, внесуваме енергија во сивото секојдневие и овој есенски самит ќе го реализираме во дигитален онлајн формат, со помош на современата технологија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.