Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Започнува Скопската фото недела – за најдобрата фотографија ќе се доделат 100.000 денари

Настани

Започнува Скопската фото недела – за најдобрата фотографија ќе се доделат 100.000 денари

Започнува Скопска фото недела, врвни фотографи и кинематографи и награден фонд за учесниците од 100.000 денари.

Како што соопштија организаторите, денес во 15 часот почнува меѓународниот настан Скопска Фото Недела. Настанот кој оваа година се одржува по 5-ти пат ги носи најдобрите фотографски и кинематографски имиња кои на јавноста и ги пренесуваат своите искуства бесплатно за сите граѓани на Македонија.

Оваа година заради корона вирусот настанот ќе биде онлајн, а граѓаните ќе може да го следат на следниов линк.

– „Во рамките на скопската фото недела беше организиран и натпревар. До крајот на рокот беа пристигнати над 850 инстаграм фотографии споделени на хаштагот #SPW2020 и 450 апликации преку емаил. Деветчленото жири ќе додели една од наградите во вкупна висина од 100.000 денари, за што ќе ја информираме јавноста дополнително.“ – велат организаторите.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.