Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Со „Почеток“ стартува вториот дел од концертната сезона на Филхармонија

Настани

Со „Почеток“ стартува вториот дел од концертната сезона на Филхармонија

Македонската филхармонија го отвора вториот дел од концертната сезона со настанот “Почеток”. Здравко Ангелов, прв кларинетист, настапува како солист на концертот, додека диригент на оркестарот е Алфонсо Скарано.

Програмата вклучува дела од Мусоргски и Брамс, а концертот ветува виртуозна изведба и музичко уживање за почитувачите на класичната музика.

Здравко Ангелов (1978, Струмица) 11 години е вработен како прв кларинетист на Македонската филхармонија. Претходно работел во Државното музичко училиште во Скопје и бил надворешен соработник на Македонската опера и балет. Учествувал на значајни фестивали и концерти и е носител на бројни награди и признанија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.