Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Jazz Nova – прв концерт на Националниот џез оркестар

Настани

Jazz Nova – прв концерт на Националниот џез оркестар

На 23 јануари, во просториите на Националната опера и балет, со почеток од 20 часот, својот прв концерт ќе го одржи Националниот џез оркестар.

Со овој концерт, кој ќе претставува еден вид симбиоза на биг бенд творештвото на истакнати македонски џез автори од повеќе генерации, свечено ќе биде одбележан почетокот на концертната сезона на Оркестарот.

За месеците кои следат, новата национална установа подготвува внимателно избран репертоар кој ги следи актуелните трендови во џез музиката, но вклучува и изведби на џез класици од домашната, регионалната и светската џез сцена, како и гостувања на еминентни музички имиња.

Билетите може да се набават онлајн, на https://mktickets.mk/ .

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.