Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Љубојна ќе одржи акустичен предновогодишен концерт во „НОБ“

Настани

Љубојна ќе одржи акустичен предновогодишен концерт во „НОБ“

Љубојна ќе одржи акустичен предновогодишен концерт во „НОБ“

Преголема е возбудата кога најавуваш убави нешта, па затоа со огромно задоволство организаторите најавуваат дека на 22.12 со почеток од 19:30ч. во Националната Опера и Балет, за прв пат пред македонската јавност, „Љубојна” ќе одржи (unplugged) акустичен концерт!

Ова е вистинска прилика за публиката, во една уникатна атмосфера да ги слушне сите големи хитови на “Љубојна”.

Во моментите кога во медиумскиот етер е актуелен спотот за синглот “Севдо Ле” кој е последното остварување на “Љубојна”, овој настан е уникатна можност за вистинско предновогодишно уживање.

-Акустичното Е за Душа
– Акустичното Е за Мерак!

“Затоа што кога срцето ти пее и здивот е музика “

Влезниците во продажба 22.11.(петок) преку продажната мрежа на www. kupikartizase.com

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.