Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Техно кралицата Deborah De Luca во Скопје!

Настани

Техно кралицата Deborah De Luca во Скопје!

Таа е дефинитивно најбрзо растечкиот талент на светската техно сцена. Deborah De Luca е на бесконечна светска турнеа додека во исто време ја раководи својата издавачка куќа Sola mente records каде ја пласира музиката што ја продуцира…

Во моменти кога е на самиот врв во оваа индустрија и настапува на најголемите и најважните подиуми ширум светот Deborah De Luca повторно решава да го стави Скопје како една од последните станици од оваа година.

Со овој гест таа покажува почит кон една од најдобрите публики во Европа, публика која таа почит ја заслужи на претходните настапи во нашата земја и со право ја стави на пиедесталот на омилени музичари кои некогаш настапувале кај нас.

Таа е миленик кај повеќе генерации, а моментално е една од најабараните артисти, неодамна шпански Vogue ја опиша како „Италијанската Dj-ка Deborah de Luca, една од денешните најголеми кралици на техно музиката“.

Настанот ќе се реализира на 28 декември во големата сала на А1 Арена (екс. сала Борис Трајковски) со почеток од 22:00 .Влезниците во претпродажба се со промотивна почетна цена од 600 денари.

Македонија предновогодишно ќе има можност да се забавува со урбан звук како примерот на големите светски метрополи, а за заокружување на оваа урбана приказна најавуваме беспрекорна организација со високи стандарди која за момент ќе Ви овозможи да се чувствувате како да сте дел од најголемите музички настани во светот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.