fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Ноќ на беседите“ за промоција на хуманите вредности

Маркетинг

Сцена

„Ноќ на беседите“ за промоција на хуманите вредности

Во рамките на ПХВ програмата (Промоција на Хумани Вредности) Клубот на оратори – Forum Oratores – Скопје во соработка со Општинската организација на Црвен Крст Центар, со особена чест и задоволство ве кани на “Ноќ на беседите“ – од историја до хуманост.

Oраторска вечер на која љубителите на убавиот збор ќе имаат неповторлива можност да проследат дел од антологиските историски беседи, кои несомнено го одбележале времето и настаните кога за првпат биле јавно изговорени.

Затоа не пропуштајте, 22 април (среда) со почеток од 18:00 часот во салата на ДХО „Даре Џамбаз“!

Хуманоста пред се!!!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.