Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нова венчавка во британското кралско семејство

Сцена

Нова венчавка во британското кралско семејство

Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во долгогодишна врска.

Ова ќе биде втора венчавка во британското кралско семејство оваа година, по онаа на принцот Хари и Меган Маркл што се случи во мај.

Принцезата Јуџинија е втора ќерка на третиот син на кралицата, принцот Ендрју и на Сара Фергусон, војвотката од Јорк.

Младата принцеза официјално нема кралски должности и работи како директорка на уметничка галерија во Лондон. Моментно е деветта во редот за наследство на британскиот престол.

Својот иден сопруг таа го запознала во ресторан каде што работел како келнер. Сега тој е застапник на брендот текила на глумецот Џорџ Клуни.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.