fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Погледнете го трејлерот за филмот „Педесет нијанси потемно“ (ВИДЕО)

Сцена

Погледнете го трејлерот за филмот „Педесет нијанси потемно“ (ВИДЕО)

Филмот „Педесет нијанси потемно“ (Fifty Shades Darker) е потпишан од режисерот, Џејмс Фоли  по сценарио на Ниел Ленард, а претставува продолжение на приказната за Анастасија Стил и Кристијан Греј.  

Двајцата се главни протагонисти на еротската драма „Педесет нијанси сиво“ од 2015 година која е пишувана по истоимениот роман на британската писателка Е.Л.Џејмс.

Продолжението на љубовната приказна Анастасија и Критијан кои ги играат Дакота Џонсон и Џејмс Дорнан, може да се очекува во почетокот на февруари 2017 година, кога ќе пристигне во светските кино сали.

Приказната го следи откривањето на „темното“ минато на Греј во формата на фатална Елена Линколн. Покрај наведените, улогите ги толкуваат и Ким Бесинџер, Лук Гримс, Елојз Мамфорд  и други.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.