fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Прамен од косата на Џон Ленон се продава за 10.000 евра

Сцена

Прамен од косата на Џон Ленон се продава за 10.000 евра

Прамен од косата на Џон Ленон се продава за околу 10.000 евра. Праменот е во сопственот на поранешниот фризер на Ленон, Клаус Барук од Хамбург. Тој во 1966 година му правел фризури на музичарот заради улогата во црната комедија „How I Won The War“ и сочувал десет сантиметри од косата.

„Ова е најголемиот праман од косата на Ленон кој некогаш е понуден на аукција. Сопственикот ја чувал 50 години, велат од американската аукцијска куќа Хертиџ Аукшнс.

Почетната понуда за праменот од косата од поранешниот член на Битлси е 10.000 евра, а аукцијата е отворена до кајот на февруари.

Пред пет години сочуван заб на Ленон и продаден за нешто повеќе од 25.000 евра.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.