fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мет Дајмон го исмеа Лео ди Каприо: Филм може да се сними и на полесен начин

Сцена

Мет Дајмон го исмеа Лео ди Каприо: Филм може да се сними и на полесен начин

Леонардо ди Каприо се надева дека годинава конечно ќе го добие толкуочекуваниот Оскар, но и не престанува да се жали на условите во кои го снимал филот „Повратник“, кој му ја донесе овогодишна оскаровска номинација.

Лео раскажува дека снимањето траело неколку месеци, а екипата морала да се справува со студеното време и фактот дека се морало да биде снимено на природно светлина.

Тажната исповест на Леонардо стигна и до актерот Мет Дајмон, кој исто така годинава е номиниран за Оскар за главна машка улога во филмот „Марсовец“ на Ридли Скот, па тој се пошегува на сметка на неговиот колега и пријател.

– Секоја вечер во шест часот, трубата означува крај на снимањето, по што јас и Ридли Скот одевме на вечера Тоа е начинот како се снима филм, кој го завршивме порано и заштедивме два милиони долари. И Лео, не ни беше воопшто студено. Постојат и полесни начини да се сними филм, изјави Мет на церемонијата на доделувањето на наградите на Здружението на режисерите.

Леонардо и неговата екипата се смееја на шегата, но веруваме дека од внатре и не им беше толку смешно.

Имено, филмот на Леонардо ди Каприо се снимаше нешто повеќе од една година, финансиски чинеше 135 милиони долари, а на кино благајните досега заработи над 300 милиони долари. „Марсовец“ се снимаше 70 дена, финансиски чинеше 70 милиони долари, а заработи повеќе од 605 милиони долари.

Дали некој од главните актери на оваа приказна наскоро дома ќе го понесе Оскарот за најдобра машка улога, останува да почекаме до 28 февруари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.