Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Радио Бубамара го објави постерот за годинашната „Златна бубамара“ (ФОТО)

Сцена

Радио Бубамара го објави постерот за годинашната „Златна бубамара“ (ФОТО)

Радио Бубамара го обзнани новиот постер за 23 издание на нашата најпопуларна и најочекувана манифестација „Златна бубамара на популарноста“, кој го изработи познатиот цртач Ивица Спасовски кој исто така и во 2013 година го изработи и популарниот постер за 16 издание.

Во духот на слоганот за оваа година „Нема Правда , има Бубамара“ постерот на 23 издание отсликува еден дел од настаните од изминатата година, а за најубавите моменти ќе се погрижат најголемите уметници, спортисти и музички имиња кои заедно со екипата на Бубамара подготвуваат незаборавно шоу кое ќе се памети во наредните децении .

Празникот на смеата, убавата и чиста мисла оваа година се паѓа во четврток на 27 февруари.

Во меѓувреме од Радио Бубамара ни порачуваат да дишеме еколошко гориво, читаме лажни вести и се ќе биде ОК.

Наскоро ќе има информација за билетите – продолжете да слушате 105.2

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.