Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Екипата на „Медена земја“ подготвена, се гледаме на црвениот тепих (ВИДЕО)

Шоубиз

Екипата на „Медена земја“ подготвена, се гледаме на црвениот тепих (ВИДЕО)

Македонскиот хит „Медена земја’“ вечерва претендира за две награди на доделувањето на Оскарите – најдобар документарец и најдобар странски филм.

Филмската екипа е во Лос Анџелес каде се подготвува за големата свеченост, а еден од кинематограферите – Самир Љума – објави кратко видео на Facebook во кое релаксирано си подготвува вечера и порача: „Припрема за Оскари. Ајде чао, се гледамо вечер на црвен тепих“, на неговиот тетовски дијалект.

На социјалните мрежи се појави и фотографија од екипата на филмот и ѕвездата која го шармираше Холивуд – Атиџе Муратова, подготвени да дефилираат на црвениот тепих на манифестацијата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.