Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Линдзи Лохан стана мајка

Шоубиз

Линдзи Лохан стана мајка

Линдзи Лохан стана мајка!

Актерката го доби првото дете со нејзиниот сопруг Бадер Шамас, син по име Луаи.

Таа и нејзиниот сопруг, инвеститорот Бадер Шамас, се пресреќни, рече нејзиниот претставник во изјавата за медиумите.

Бебето е родено во Дубаи, каде што парот и живее, иако неговиот точен датум на раѓање не е сеуште познат.

Луаи е арапско име што значи „штит“ или „заштитник“.

Двојката се венча минатата година, а Линдзи ја објави свршувачката во 2021 година на социјалните мрежи. Во март годинава таа на својот Инстаграм постави фотографија од бебешка облека со натпис „наскоро“ со што ја објави бременоста.

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.