Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мис на светот 2022: Убавицата од Полска ја освои круната

Шоубиз

Мис на светот 2022: Убавицата од Полска ја освои круната

Мис на светот 2022: Убавицата од Полска ја освои круната

Каролина Бjелавска од Полска стана 70-та Мис на светот.

Бјелавска, која работи како модел и студира, беше крунисана во средата во главниот град на Порторико, Сан Хуан,  откако натпреварот беше одложен поради пандемија.

Мис на САД, Шри Саини, беше прогласена за прва придружничка, додека Оливија Јаце од Брегот на Слоновата Коска го освои третото место. Покрај вообичаените настапи во живо и судење, гламурозната церемонија содржеше пораки за поддршка за Украина по руската инвазија.

Во еден сегмент, Тони-Ен Синг од Јамајка, која победи на Мис на светот 2019 година, пееше преработка на песната „The Prayer“ на Селин Дион и Андреа Бочели додека присутните на сцената и публиката држеа свеќи.

На екранот зад финалистите се појавија зборовите „молитва за мир“. Официјалниот профил на Мис на светот на Твитер објави дека настапот е дел од изборниот напор да се застане покрај Украина. Организаторите, исто така, соопштија дека се подготвени повеќе од 7.000 свеќи за шоуто, кое се емитуваше во повеќе од 100 земји.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.