Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од ракометниот терен на модните писти: Мартин Сипковски потпиша договор со престижната модна агенција Даман од Истанбул

Фотографија: Приватна архива

Шоубиз

Од ракометниот терен на модните писти: Мартин Сипковски потпиша договор со престижната модна агенција Даман од Истанбул

Поранешниот ракометар на РК „Вардар“, Мартин Сипковски (19) е првиот македонец кој потпиша договор со престижната модна агенција Даман од Истанбул.

Висок е 186 см, а тежок 70 килограми. Тој е студент на Факултетот за бизнис и менаџмент во Скопје. Поради повредата на вратот Мартин се откажува од неговата најголема љубов ракометот.

Ова младо момче од скопски Аеродром веќе на големо се спрема да ги освои модните писти, а неговото заминување во Истанбул, Турција ќе го искористи за кастинзи за повеќе модни куќи и брендови за машка мода.

Инаку агенцијата Дамен е матична куќа на многу светски топ модели. Мартин е првиот македонец кој успеа да влезе во потесниот круг на момчиња кои сакаат да се занимаваат со моделинг.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.