Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сметка на Хари Стајлс од ресторан се шири низ интернет: Пејачот оставил 5 долари бакшиш

Шоубиз

Сметка на Хари Стајлс од ресторан се шири низ интернет: Пејачот оставил 5 долари бакшиш

На социјалните мрежи веќе некое време кружи сметка и бакшишот што во 2015 година ги оставил еден од најпопуларните поп пејачи во светот, Хари Стајлс.

Видео кое се појави на TikTok покажува колку пари потрошил Стајлс во ресторанот, а многумина биле изненадени од бакшишот, кој според повеќето бил мал.

Сопственикот на ресторанот, велат, се сликал со Хари, што се смета за потврда дека сметката е негова.

@californiasunlouis

The math aint mathing #harrystyles #foryoupage #foryou #fyp #harrystylesvids #harrystylesedit #loveontour #hslot #harryshouse #harrystylestiktok #harrystylesvideos

♬ Temporary S3X . 1D x Kings of Leon Mashup – Keely

Сметката изнесуваше вкупно 72,50 долари, а Стајлс остави бакшиш од пет долари.

„Не е добар во математика“, се вели во описот на објавата.

Некои го критикуваа за ова, а други го бранеа, а вие проценете дали бакшишот од поранешниот член на групата „One Direction“ е мал, голем или доволен.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.