Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Средношколците од „Георги Димитров“ во хуманитарна акција за помош на петгодишниот Марко

Сцена

Средношколците од „Георги Димитров“ во хуманитарна акција за помош на петгодишниот Марко

Ученици од СУГС „Георги Димитров“ и членови на Драмскиот креативен центар „С’клет“ организираат претстава, која ќе биде изведена на 5 мај во 20 часот, во Дом на АРМ во Скопје.

Текстот и режијата се на нивната професорка Марина Лотеска, а претставата е хуманитарна за помош на петгодишниот Марко, на кого му е потребна помош за да може да замине во Истанбул на операција на неговата нога.

Претставата е во соработка со ООЦК Карпош преку програмата Црвен крст во Акција – Промоција на Хумани Вредности (ЦКА-ПХВ)

Цената на билетот е 100 денари, а билетите се во претпродажба на билетарницата на Дом на АРМ.

Се собираат и дополнителни донации за 25 годишниот Зоран Ѓорѓиески од Вевчани, на кој итно му е потребна трансплантација на срце во странство и истата чини од 300.000 до 500.000 евра.

Поради големината на сумата која треба да се собере, во вторник на самиот настан ќе има и кутија за донации за Зоран.

11009984_951940784839819_2595705101910764472_n[1]

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.